top of page

İade Koşulları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 (gün) gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi 'Hesabım' bölümünde yer alan "Ürün İadesi" kısmından ilgili sipariş numarasını seçerek ve açılan alanları doldurarak bize iletmeniz ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde www.clear-o.com geri göndermenizi rica ediyoruz. 7 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz.

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ve ambalajı ile birlikte SÜRAT Kargo ile gönderebilirsiniz.
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "İADE FATURASI" ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini "İADE FATURASI" kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı da bilmeniz gerekmektedir.İade edeceğiniz ürünü, anlaşmalı şirketimiz MNG KARGO ile karşı ödemeli olarak CLEAR-O.COM'un doğru adresini İNNOTRA KİMYA ÇÖZÜMLERİ SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞİRKETİ MİMAR SİNAN MAHALLESİ ÜSKÜDAR CADDESİ YEDPA TİCARET MERKEZİ E CADDESİ NO:6 ATAŞEHİR / İstanbul / Türkiye içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.
Anlaşmalı kargo Şirketimiz MNG KARGO olup ürünün clear-o.com’a iadesinin de yine MNG KARGO Şirketi vasıtası ile yapılmasını özellikle rica ediyoruz. MNG KARGO dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanmalıdır. Ürünün MNG KARGO dışında başka bir kargo Şirketi vasıtası ile iade edilmesi halinde kargo bedeli Temizliyorum.com tarafından karşılanmayacaktır. Bu husus 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ’hükümlerine aykırılık teşkil etmeyecektir.

İadeniz koşulsuz olarak kabul edilecektir.


Bu koşullar çerçevesinde tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti clear-o.com'a aittir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra:

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini mail ile bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, www.clear-o.com bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade ediliyor. 

ÖZEL KOŞULLAR

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

bottom of page